Close this search box.

Chief Accountant

Η Trust International Insurance Company  (Cyprus) Ltd στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, ζητά να προσλάβει Chief Accountant για τα Κεντρικά της Γραφεία στη Λευκωσία.

Η Trust Insurance Cyprus είναι η πιο ραγδαία αναπτυσσόμενη ασφαλιστική εταιρεία στην Κύπρο. Αποτελεί ένα σύγχρονο και δυναμικό Οργανισμό που ανταποκρίνεται αποτελεσματικά στις μεταβαλλόμενες συνθήκες της αγοράς δίνοντας έμφαση στην ανάπτυξη καινοτόμων προϊόντων και υπηρεσιών.

Δυο φορές πιστοποιημένη ως Platinum Employer από το Διεθνή Οργανισμό Investors In People (2017 & 2020) και βραβευμένη ως Platinum Employer of the Year η Trust, καθίσταται ανάμεσα στους  καλύτερους εργοδότες παγκοσμίως. Η μοναδική  εταιρεία που λαμβάνει  τέτοια διάκριση στη Κύπρο.

Η συνεχής διατήρηση των κριτηρίων διάκρισης, μεταφράζεται σε ευκαιρίες καριέρας για όσους επιδιώκουν γρήγορη ανέλιξη και είναι willing  to go the extra mile.

Καθήκοντα
  • Επίβλεψη και υποστήριξη του Λογιστηρίου
  • Εκτέλεση πληρωμών
  • Προετοιμασία ταμειακών ροών
  • Προετοιμασία οικονομικών καταστάσεων και εκθέσεων
  • Υποστήριξη διαδικασιών της Οικονομικής Διεύθυνσης
Προσόντα
  • Πτυχίο Πανεπιστημίου στον Κλάδο Λογιστικής/ Οικονομικών/ Χρηματοοικονομικών
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 5 χρόνια σε συναφή θέση
  • Άριστη ικανότητα ανάλυσης, οργάνωσης και επικοινωνίας
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση λογιστικών συστημάτων, MS Office & εφαρμογών Internet
  • Εμπειρία στην Ασφαλιστική Βιομηχανία θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Επαγγελματικός τίτλος ACCA, CPA ή ACA ή οποιοδήποτε άλλο ισοδύναμο θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Παρακαλώ στείλτε το Βιογραφικό σας σημείωμα στο email careers@trustcyprusinsurance.com ή στο φαξ 22 050 290.

Σημειώστε την θέση για την οποία υποβάλετε την αίτηση σας. Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι επικρατέστεροι υποψήφιοι θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.  Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρως εμπιστευτικού χειρισμού.

Στοιχεία Αιτητή

Η Trust Insurance Cyprus, δέχεται αιτήσεις καθ’όλη την διάρκεια του έτους. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει οποιαδήποτε διαθέσιμη θέση εργασίας, η αίτηση σας θα κρατηθεί στο αρχείο της εταιρείας για μελλοντικούς σκοπούς, ανάλογα με τις ανάγκες που θα προκύψουν.

Scroll to Top