Close this search box.

Deputy Credit Control Manager

Η Trust International Insurance Company (Cyprus) Ltd, ζητά να προσλάβει Deputy Credit Control Manager στα Κεντρικά της Γραφεία στη Λευκωσία.

Η Trust Insurance Cyprus είναι μια από τις ηγέτιδες ασφαλιστικές εταιρείες γενικού κλάδου στην Κύπρο. Αποτελεί ένα σύγχρονο και δυναμικό Οργανισμό που ανταποκρίνεται αποτελεσματικά στις μεταβαλλόμενες συνθήκες της αγοράς δίνοντας έμφαση στην ανάπτυξη καινοτόμων προϊόντων και υπηρεσιών.

Τρεις συνεχόμενες φορές πιστοποιημένη ως Platinum Employer από το Διεθνή Οργανισμό Investors In People (2017, 2020 & 2023) και δύο φορές βραβευμένη ως Platinum Employer of the Year (2017 & 2023), η Trust καθίσταται ανάμεσα στους καλύτερους εργοδότες παγκοσμίως. Η μοναδική εταιρεία που λαμβάνει τέτοια διάκριση στη Κύπρο.

Η συνεχής διατήρηση των κριτηρίων διάκρισης, μεταφράζεται σε ευκαιρίες καριέρας για όσους/όσες επιδιώκουν γρήγορη ανέλιξη και είναι πρόθυμοι/ες να επενδύσουν στο μέλλον τους.

Καθήκοντα
  • Παρακολούθηση εφαρμογής της πιστωτικής πολιτικής της εταιρίας
  • Διασφάλιση της έγκαιρης είσπραξης των υπολοίπων των πελατών
  • Διασφάλιση της συνεχούς ροής εισπράξεων σύμφωνα με την πολιτική της εταιρείας
  • Έλεγχος καταστάσεων εισπράξεων / ενημέρωση πελατών / διαχείριση και επίλυση διαφορών
  • Παρακολούθηση επισφαλών απαιτήσεων και διαχείριση
  • Προετοιμασία διαφόρων αναφορών
  • Διερεύνηση και αξιολόγηση της φερεγγυότητας των πελατών
  • Δημιουργία μοντέλων πιστοληπτικής αξιολόγησης για την πρόβλεψη κινδύνων
  • Καθορισμός όρων και προϋποθέσεων για σκοπούς πιστωτικών διευκολύνσεων
  • Συνεισφορά στον συντονισμό για ομαλή διεξαγωγή όλων των εργασιών του τμήματος πιστωτικού ελέγχου.
  • Συνεισφορά για ανάπτυξη και η διατήρηση σημαντικών εσωτερικών και εξωτερικών σχέσεων
Προσόντα
  • Πτυχίο Πανεπιστημίου στον Κλάδο Λογιστικής/ Οικονομικών ή άλλο συναφή κλάδο
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Insurance Accounting, Cyprus Insurance Laws
  • Ελάχιστη εμπειρία 5 ετών σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών/συστημάτων

Παρακαλώ στείλτε το Βιογραφικό σας σημείωμα στο email careers@trustcyprusinsurance.com

Σημειώστε την θέση για την οποία υποβάλετε την αίτηση σας. Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι επικρατέστεροι/ες υποψήφιοι/ες θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρως εμπιστευτικού χειρισμού.

Στοιχεία Αιτητή

Trust Insurance Cyprus is accepting job applications throughout the year. In the event that there is no available job, your application will be kept in the company file for future job openings.

Scroll to Top